Kanada hakkında temel bilgiler

Kanada Hakkında Genel Bilgiler

Genel Bilgiler
Ormanları, gölleri ve sıradağlarıyla tanınan ülkenin sembolü akçaağaç yaprağıdır. Bu sembol Kanada bayrağında ve Kanada armasında kullanılmaktadır.
Kanada; yüksek yaşam standartları ve gelişmiş ekonomisi nedeniyle çok sayıda göçmen almaktadır.
Ottawa, Kanada’nın başkenti ve en büyük dördüncü şehridir.
İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki adet resmi dilleri vardır. Çince ve İtalyanca gibi farklı diller de konuşulmaktadır.
Para birimi olarak Kanada doları kullanılmaktadır.
Ülkenin başkenti Ottawa’da saat Türkiye saatine göre 7 saat daha geridir.
Kanada vize isteyen ülkeler arasındadır, gitmeden önce vize başvurunuzu yapmış ve Kanada’ya vize almış olmanız gerekmektedir.
Lokasyon / Konum
Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde yer alır. Güneyinde ve kuzeybatısında ABD, batısında Büyük Okyanus, doğusunda Atlas Okyanusu, kuzeyde Kuzey Kutup Denizi yer alır.
En Çok Ziyaret Alan Şehirleri
Ottowa, Toronto, Vancouver, Montreal, Quebec, Halifax
İklim / Hava Durumu
İklim, bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Kuzey bölgelerinde kışlar uzun ve soğuk, batı ve güneydoğuda ise daha yumuşak geçer. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 16 derecedir.
Ne Zaman Gidilir
Her mevsim gidilebilir. Ancak yaz dönemi daha çok tercih edilmektedir. Mart, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları turistik açıdan en çok gidilen zamanlardır.
Ülke Mutfağı / Ne Yenir Ne İçilir
Bölgelere göre farklılık gösteren bir yemek kültürleri vardır. Deniz kıyılarında deniz ürünleri ve zeytinyağı kullanarak yapılan yemekler ön plandayken; iç kısımlarda kırmızı et, tavuk ve Ayçiçek yağı ile yapılan yemekler daha çok tüketilmektedir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.